سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

ماموریت

 

 

 

 

 

 • رسالت بنیادی و ماموریت شرکت آب و نیرو

شرکت آب و نیرو وظیفه خود را بالفعل کردن پتانسیل‌های کشور در زمینه تولید انرژی برق‌آبی و توسعه تاسیسات ذخیره و انتقال آب با هدف مهار آب‏های مرزی مشترک و انتقال آب‏های بین حوزه‏ای و همچنین مدیریت بهره‌برداری از تاسیسات ایجاد شده می‌داند. برای اجرای این ماموریت، شرکت در نقش یک نهاد توسعه‌ای ظاهر شده و با شناسایی و جذب سرمایه‌های خصوصی به توسعه ظرفیت‌ها در این حوزه کمک خواهد نمود.
برای اجرای رسالت فوق، شرکت آب و نیرو نقش کلیدی در توسعه پایدار و یکپارچه‌سازی تصمیمات در حوزه مطالعات و توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی و سازه‌ها و تاسیسات مدیریت منابع آب کشور را با اولویت مطالعه و اجرای طرح‏های آب‏های مرزی بر عهده خواهد داشت.
شرکت علاوه بر مدیریت طرح‏ها و پروژه‌ها، از طریق توسعه و ارتقای پیمانکاران و مشاورین به بهبود ظرفیت‌های مدیریتی و مهندسی در داخل کشور و صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور و در نتیجه ارتقای سطح مدیریت صنعت آب و برق کشور کمک خواهد کرد.
شرکت آب و نیرو در بخش بهره‏برداری با استفاده از تجربه و توان مدیریتی متخصصین خود ضمن مدیریت بهره‌برداری بهینه، در عرضه برق و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌نماید.
شرکت آب و نیرو در راستای سیاست‌ها و ماموریت‌های تعیین شده در بخش آب و برق در زمینه راهبری و مدیریت دستیابی، بومی‌سازی و به کارگیری فناوری‌های نوین در صنعت برق‌آبی با شناخت نیازهای کشور و منطقه و نگاه به آینده از طریق جلب مشارکت کارکنان، پیمانکاران و مشاوران و مراکز علمی و دانشگاهی اقدام می‏نماید.

 

 • باور‌ها و ارزش‌های اساسی شرکت
 1. شرکت به توسعه ظرفیت‌های بخش خصوصی داخلی اعم از مشاوران، پیمانکاران، سازندگان و سرمایه‌گذاران مرتبط با طرح‏ها در حوزه منابع آب و برق‌آبی اعتقاد داشته و در این راستا بر توسعه شبکه‌ای از شرکت‌های صلاحیت‌دار تاکید خواهد کرد.
 2.  شرکت به جامعه محلی طرح‌های خود توجه داشته و برای کمک به توسعه محلی در منطقه اجرای طرح‌ها اهتمام می‌ورزد. شرکت می‏کوشد ضمن توجیه تاثیرات مثبت طرح بر جامعه محلی، مشارکت آنها را برای اجرای هر چه بهتر طرح جلب نماید.
 3. شرکت آب و نیرو به حفظ محیط زیست و میراث فرهنگی متعهد بوده و طرح‌ها و پروژه‌های خود را با رعایت استاندارد‌های مرتبط مطالعه و اجرا می‌نماید.
 4. شرکت آب و نیرو، شرکت‌های آب و برق منطقه‌ای را همکار خود تلقی می‌کند. عملکرد شرکت باید به گونه‌ای باشد که سایر نهاد‌های مرتبط در نظام مدیریت منابع آب و برق کشور، آب و نیرو را به عنوان یک همکار و حامی خود تصور نمایند.
 5. شیوه اداره شرکت باید بر اساس الگو‌های کارآمد با محوریت فناوری اطلاعات باشد. در این رابطه اثربخشی، کارآیی اقتصادی، توان رقابتی، شکستن انحصار و انعطاف‌پذیری باید به اصول مورد باور در تمامی سطوح شرکت تبدیل شود.
 6. شرکت، دانش شکل گرفته در بخش‌های مختلف خود را سرمایه ملی به شمار آورده و در این زمینه به شیوه ارتباطات باز، سریع و ایمن با سایر نهاد‌های خصوصی و دولتی عمل می‌نمایند.
 7. شرکت در تعامل با طرف‌های قراردادی خود به صورت شفاف و قانونمند عمل می‌نمایند.
 8. نگاه به تولید داخل در ارجاع بخش‌های فنی - اجرایی پروژه و جلب سرمایه و دانش فنی خارجی مورد توجه شرکت قرار دارد.
 9. شرکت، نیروی انسانی را سرمایه اصلی خود تلقی کرده و به توسعه قابلیت‌ها و مهارت‌های ایشان پایبند است.
 10. شرکت، تعالی سازمانی را به عنوان یک آرمان در اهداف و برنامه‌های خود مورد نظر قرار داده است.

 تاریخ ثبت : شنبه 25 خرداد 1398
  آخرین به روزرسانی : یکشنبه 30 تیر 1398
 پشتیبانی گروه دیبا
 1567

  آدرس تماس

 • آدرس تماس : بزرگراه مدرس، تقاطع آفریقا، خیابان بیدار شماره 3 (40 قدیم)
 • تلفن : 021-27821
 • فکس : 26213732-021
 • ایمیل : info[at]iwpco.ir